Още петима души са дали положителна проба за коронавирус. Тука 112 са вече случаите на COVID-19 у нас. Снощи са били заложени 56 проби за тестване, става ясно от думите на началникът на Оперативния щаб ген.-майор Венцислав Мутафчийски, съобщава Dnes.bg.
У нас вече има редица градове, в които има заразени. Във Варна вече има четирима болни, същия брой са и в Плевен. Ловеч и Лом са с по 1 болни, в Благоевград и Бургас са двама. В Смолян има трима заразени.
В София случаите са доста повече, като 14 от тях са във ВМА. Ген. Мутафчийски поясни, че има 21 случая във Военномедицинска академия, за които лекарите имат съмнения, че са с коронавирус.
Двама пациенти са настанени в Александровска болница, а четирима в "Пирогов". Има и един пациент в "Софиямед".


Варна отбелязва Международния ден на моряка с богата програма
Изложба събира близо 40 варненски художници по повод 100 години ММФ „Варненско лято“
Варна ще отбележи 49 години от потушаването на пожара на танкера „Ерма“
„Св. Прокопий Варненски“ отбелязва храмовия си празник
Олег Невзоров: Обичам Варна, не се чувствам виновен
Как се решава глобалната енергийна криза? Чрез диверсификация
Трейдърите искат да знаят кой ще управлява финансите след оставката на Стармър
Португалия обмисля суверенен фонд с дялове в стратегически сектори
Citigroup открива офис в Литва заради растящото финансиране на отбраната
Льо Брьон от AMI Lans: Европа загуби много състезания
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Отиде си и последния оригинален член на Бараби Блус Бенд - Людмил Стоилов-Льоди
Учените предсказват как ще свърши светът, може и да няма апокалипсис
Митничари от Варна разкриха измама при деклариране на китайски стоки
След обвиненията в канибализъм: Как България помага на Арми Хамър да започне отначало?
Фирми продавали растителни масла с мас като "масло", КЗК ги глоби